דלתות אוטומטיות מותאמות לחדר נקי

דלת אוטומטית נותנת מענה לצרכים הייחודיים של חדר נקי, ומאפשרת אטימה הרמטית בין החדר הנקי לסביבה החיצונית. עושים בה שימוש בענף הרפואה ובתעשיות השונות.

דלת הזזה אוטומטית מאפשרת אטימה הרמטית בין חדרים נקיים לסביבה החיצונית. המערכת מותאמת לאזורים סטריליים, כגון: מעבדות מחקר, חדרי ניתוח, מפעלי תרופות, חדרים נקיים לתעשיית היי-טק ולתעשיית המזון.

חדר הניתוח חייב להתאים מבחינת מבנהו, תנאיו הסביבתיים ולשמור על סטריליות מלאה לטובת ביצוע ניתוח תוך שמירה על בטיחות החולה. לשם שמירת הסטריליות ובטיחות ההליך הניתוחי, הגישה לחדר הניתוח אסורה על מי שאיננו נמנה עם סגל בית החולים (פרט למקרים ספציפיים). לכן הדלת האוטומטית חשובה לשמירת הסטריליות, התנאים הסביבתיים ומניעת כניסת זרים.

בתעשיית התרופות קיימת הקפדה גבוהה על רמת הניקיון, וגם מניעת מושבות של חיידקים. בתעשיית הזכוכית עובדים גם בחדרים נקיים לטובת שיפור התהליך, בהם יש תנאים מיוחדים מבחינת טמפ’ ורמת לחות. בכל חדר נקי, הדלת חייבת לשמור על התנאים השוררים בתוכו, ולא לאפשר כניסת אוויר או לכלוך לתוך החדר הנקי.

בתעשייה, חדר נקי הוא אזור במפעל שבו נשמרת רמת ניקיון גבוהה ביותר, אשר נמדדת ביחידות של מספר חלקיקים למטר מעוקב. רמת הניקיון הגבוהה נדרשת כדי לייצר מוצרים מסוימים. לדוגמה, ייצור של שבבים אלקטרוניים עלול להשתבש עקב גרגר אבק. ישנן מערכות בקרת אקלים מורכבות אשר מסננות את האוויר, מורידות את רמת הלחות וכו’. כל הפרטים בחדר הנקי מותאמים לניקיון: החליפות המיוחדות של העובדים, קירות החדר, הניקיון השוטף בחדר אשר מתבצע עם חומרי ניקוי מיוחדים, ובאופן טבעי – גם הדלתות מותאמות לעבודה בחדר נקי.

בישראל קיימים חדרים נקיים במקומות שונים, כגון: בחברת אינטל, חדרי ניתוח, מפעלי התרופות של טבע, מפעלי היי טק מסוימים, בטכניון ועוד.

דלתות אוטומטיות המיועדות לחדר נקי מעוצבות באופן מודולרי ומודרני. הדלת עשויה פלדת אל חלד, עץ או נירוסטה.

אלו הם יתרונות השימוש בדלת אוטומטית לחדר נקי :

  • פתיחה מהירה ושקטה.
  • מניעת כניסת זרים.
  • מניעת חדירת אוויר.
  • חסכון באנרגיה (חימום ומיזוג המבנה).

יש אפשרות לבחור בדלת חסינה לאש עם מיגון עופרת נגד קרינה. כמו כן, ניתן להוסיף חלון תצפית ונעילה אלקטרו מגנטית.

כדי לשמור על חדר נקי יש לעמוד בדרישות ייחודיות – ואסור להתפשר. בין היתר, חשוב ביותר לבחור בדלת הזזה אוטומטית אטומה ויעילה שתספק סטריליות מוחלטת.